Artikujt e Kronikë

Sot Tirana-Partizani, nuk lejohet grumbullimi i tifozeve jashtë këtij itenerari

Sot Tirana-Partizani, nuk lejohet grumbullimi i tifozeve jashtë këtij itenerari

Policia e Tiranës publikon masat e sigurisë për zhvillimin e ndeshjes “Tirana – Partizani”, sot në orën 19:45, në stadiumin “Selman Stërmasi”. Masat e marra nga Policia e Tiranës konsistojnë në ambientet e jashtme të stadiumit si dhe përgjatë rrugë kalimeve të tifozërive. “Në rastet e prishjes së rendit dhe qetësisë publike, do të ndërhyjë

Toma: Fshatrat me ndihmës farmacist, diskriminim për qytetarët

Një farmacisti në vendin tonë i duhet të shërbejë për rreth 900 banorëve. Ky është raporti i ofrimit të shërbimit farmaceutik në Shqipëri, që në zonat rurale mbulohet me ndihmës farmacit. Për kreun e Urdhrit të Farmacistëve, Diana Toma, shteti duhet të marrë masa që shërbimi farmaceutik të ofrohet me të njëjtat standarde si në

Vlorë, bllokohet një gomone me dy shtetas italianë në bord

Një gomone me dy shtetas italianë në bord është bllokuar në Porto Palermo të Himarës në orët e para të mëngjesit të 21 janarit 2017 Mësohet se gomonia u bllokua rreth orës 04:50 minuta dhe dyshohet se do të transportonte lëndë narkotike. Zyrtarisht policia thotë se gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin lundrues “Gomone” me

AK shpall lëvizjen “Rama ra”: Me 2 mars çadrat para kuvendit

Paraditen e sotme, para se të ndodhte përplasja mes protestuesve të AK-së dhe policisë para kryeministrisë  pasi u hodhën tymuese e fishekzjarre drejt godinës së kryeministrisë, kreu i Aleancës Kuq e Zi shpalli lëvizjen “Rama ra” dhe paralajëmroi fillimin e protestave më 2 mars 2017 Kreshnik Spahiu: “Do shpallim sot lëvizjen “Rama ra.   Do të

Rrëfimi i studentes: Hodha salcë duke i kërkuar Nikollës dorëheqjen

Mirela Ruko, vajza që u shfaq në videon në rrjetet sociale teksa i hedh salcë Ministres Nikolla, la komisariatin nr 1 të Tiranës në orët e para të mëngjesit dhe u kthye në ambientin ku rrinë aktivistët e Lëvizjes për Universitetin. Ajo rrëfen ngjarjen e ndodhur një ditë më parë dhe arsyet përse ndërmori një

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com