Artikujt e Lifestyle

Vetëm pak momente jetë/ Antilopa paguan çmimin e rëndë

Ky është momenti i pabesueshëm kur një impala e sapo lindur gjendet pranë një leopardi, ndoshta duke e ngatërruar atë me nënën e saj. Macja e madhe e kishte frikësuar atë pak momente më herët. Antilopa foshnje ishte e lagur nga lindja dhe në mënyrë të mahnitshme, leopardi duket si i tronditur nga sjellja e

Lind viçi me një sy, adhurohet në Indi

Një viç i porsalindur me vetëm një sy është adhuruar si një perëndi në indinë lindore. Viçi i vogël, pamja e së cilës është për shkak të një defekti të lindjes, lindi në lagjen Bardhaman të Bengalit Perëndimor në Indi. Shihet në video, viçi me një sy, i cili gjithashtu nuk ka një surrat, mund

Gjigandi 64 metër i gjatë bllokon kanalizimet

Një masë gjigante më e madhe se kulla e Pizës ka bllokuar kanalizimet në një qytet në Angli. Masa prej 64 metrash e yndyrave e ngurtë, vajrave dhe copave të lagështa është zbuluar në kanalizimet e Sidmouth. Këto masa formohen kur njerëzit hedhin mbetje, përfshirë yndyrnat, pelena dhe peshqirët, dhe do të duhen rreth tetë

Mësuesja e tërheq zvarrë fëmijën me autizëm përmes shkollës

Video që është iniciuar ka nxjerrë në dritë faktin se viktima është një fëmijë 9-vjeçar i cili është diagnostikuar me një formë autizmi, prandaj nuk është e mundur që ai të tregojë vet se çfarë po ndodh brenda shkollës së tij. Prindërit, të tronditur nga zbulimi, kërkojnë drejtësi për djalin e tyre, i cili përveç

Noton 5 km për t’iu arratisur policisë

Një peshkatar kenian ka notuar 5 kilometra për t’iu arratisur policisë. Ai u hodh në Liqenin Viktoria në mënyrë që ti shpëtonte oficerëve të armatosur detarë të Ugandës, që i konfiskuan varkën gjatë një ekspedite peshkimi pranë plazhit të Majanjit. Ben Wandera nga  fshati Buduong’i tha se notoi për rreth 5 kilometra për të shpëtuar

Austri, ndalojnë trenin për të shpëtuar një kafshë të groposur nga bora

Shpëtim i pabesueshëm përgjatë vijës hekurudhore austriake midis Admont dhe Hieflau, në mes të Parkut Kombëtar Gesause. Të dy operatorët thanë se kishin dëgjuar rënkime dhe kishin parë një kafshë që nuk mund të lëvizte. Treni i dëborës po lironte shinat dhe rrugën nga reshjet e mëdha të dëborës në zonë, kur dy shoferët hekurudhor

Kur realitetin virtual e merr shumë të vërtetë

Një test i realitetit virtual që përfundoi me një goditje të keqe. Kjo është ajo që ndodhi me vajzën në këtë video. Vajza  po udhëhiqet nga nëna në përvojën e saj të re. Duke veshur një helmetë, ajo merr informacionin e parë se si të sillet dhe si të lëvizë. Por kur një granatë shfaqet

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com