Artikujt e Sport

Rama nuk mendohet dy herë: Largimin e Trashit e dua më shumë unë

Barazimi ndaj Qarabag është përshëndetur edhe nga drejtori sportiv i Partizanit, Olsi Rama. Numri 2 i klubit kampion komplimentoi skuadrën për sakrificën e bërë në këtë duel, teksa e pranoi se në Azerbajxhan do të jetë një tjetër histori. Sa i përket të ardhmes së Trashit, Rama la gjithçka të hapur, por nuk përjashtoi shitjen

Ronaldon apo Messin? Ja kë zgjedh Kampioni i Botës

Lionel Messi është rikthyer në futbollin ndërkombëtar, teksa u aktivizua me kombëtaren e Argjentinës në humbjen 3-1 kundër Venezuelës. Megjithatë, kjo paraqitje nuk e ka bindur ish-kampionin e botës, Romario që ta cilësojë Messin si futbollistin më të mirë në histori. Një gjë të tillë të cilën braziliani nuk mund ta thojë për Cristiano Ronaldon,

Bushi “harron” të kopjojë kombëtaren A, Andorra i merr pikë 21 vjeçarëve

Kombëtarja shqiptare e 21 vjeçarëve nuk arriti të “kopjojë” kuqezinjtë e mëdhenj, teksa nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 2-2 kundër Andorrës. Në transfertën e shtetit të vogël, kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi u gjenden dy herë në disavantazh. Gjithsesi, ata arritën që të merrnin një pikë nga kjo transfertë që nuk

Klubi Tirana në zi, ndahet nga jeta ikona bardheblu, Ali Mema

Futbolli shqiptar ka marrë një lajm të hidhur pasditen e sotme. Një prej ikonave të skuadrës së Tiranës, Ali Mema është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare, duke lënë pas një thesar të pasur me gola dhe asiste. Ish futbollist dhe një ish-trajner ishte pjesë e rëndësishme e historisë së 24 herë kampionëve të

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com